November je mesiacom citrína a topazu

Novembrové narodeniny sú spojené s dvoma drahými kameňmi: citrín a topas. Teplá farba citrínu je považovaná za dar od slnka a mnohí veria, že je liečivým drahokamom.

Citrín

Toto sú tiež kamene Zverokruhu pre Strelca (23. novembra - 21. decembra). Citrín je tradičným kameňom novembra a je alternatívnym kameňom zverokruhu pre Škorpióna.

Citrín sa spája s hodnotami nádeje, veselosti, mladosti, zdravia a vernosti. Citrín má rôzne farebné odtiene od žiarivej žltej po jasne oranžovo hnedú. Väčšina ľudí si vyberie citrín podľa svojich osobných preferencií, ale najvyhľadávanejšie sú jasné žiarivé žlté farby.

V staroveku sa citrín nosil ako ochrana pred hadím jedom a zlými myšlienkami. Dnes je známy ako kameň, ktorý sa spája úspechom a prosperitou.

Citrín je jedným z najobľúbenejších a najdostupnejších drahokamov. Je ich pomerne veľa a je k dispozícii v širokej škále veľkostí a tvarov,. Mnohé zlaté šperky sú osadené týmto kameňom. Tieto šperky sú odvážne a nadčasové.

Vyberte si krásne šperky z citrínom

Topaz

Topaz má skutočne mimoriadne širokú škálu farieb, ktorá okrem hnedej obsahuje rôzne tóny a sýtosť modrej, zelenej, žltej, oranžovej, červenej, ružovej a fialovej. Bezfarebný topás je bohatý a často sa s ním zaobchádza, aby získal modrú farbu. Topaz je tiež pleochroický, čo znamená, že drahokam môže vykazovať rôzne farby v rôznych smeroch kryštálu.

Pozrite si ponuku zlatých šperkov s topazom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie